איך מנקים תכשיטי יהלומים?

התכשיטים שלנו נועדו ליפות ולקשט אותנו וממש כמו גל דבר אחר כאשר הם מלוכלכים הם יזהרו פחות והמראה שלהם יהיה פחות אטרקטיבי.

 הניקיון חשוב בכל מה שקשור לתכשיטים שלנו כמו בכל דבר בחיינו. אי אפשר לענוד את התכשיטים ולצפות שהם יישארו באותה רמת ניקיון כמו שהיו כשרכשנו אותם לראשונה.  המפגש עם האוויר- החמצן, מים ולכלוכים אחרים שאנו נחשפים אליהם בשגרה משפיעים גם על החומר החזק ביותר בטבע. הזהב ממנו עשויים התכשיטים אמנם לא יהפוך לשחור אבל גם עליו יכולים להצטבר כתמים.

אנחנו ב – Gemma  מאפשרים לכל הלקוחות שלנו להגיע אלינו לסטודיו בר”ג ולבצע לכל התכשיטים ניקוי עמוק במקום ללא עלות!!

אך היות ואנו משווקים את התכשיטים שלנו לכל רחבי הארץ ולא תמיד יש אפשרות להגיע עד אלינו כדי לנקות את התכשיטים, כדאי לדעת שניתן לנקות אותם באופן מוצלח למדי גם באופן עצמאי ובצורה פשוטה למדי.

חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים לפני שניגשים לפעולה.

  • מה החומרים שמהם עשוי התכשיט שלך?
  • מה אופן הצמדת האבנים (אבני חן/יהלומים שילוב) לתכשיט?

במקרה של התכשיטים שלנו ב – Gemma כל התכשיטים מיוצרים מזהב טהור 14/18 קראט. ואופן ההצמדה של היהלום / אבני החן לתכשיטים שלנו (למעט מספר תכשיטי פנינים) היא באמצעות שיבוץ ולא באמצעות הדבקה  ולכן הדרך הכי טובה לנקות אותם בבית היא באמצעות:

  • השרייה של 15 שעה במים רותחים מעורבבים עם מלח לימון. לאחר ההשריה יש לשטוף את התכשיט ולנגב בעדינות באמצעות מטלית /מגבת יבשה.

*** במקרה של הדבקה של האבן לתכשיט חשוב לא לעשות שימוש בטבילה במים רתוחים  כדי לא להמיס את הדבק.

ניקיון במים פושרים וסבון במשך 15 דק’

 

קיימות מספר שיטות נוספות לניקיון של תכשיטי יהלומים ואבני חן, גם כאלה העושים שימוש בשיטת הדבקה של האבן לתכשיט וגם במקרה של שיבוץ. ואין הבדל אם מדובר בטבעת אירוסין /נישואין או בכל טבעת יהלומים אחרת.

  • האפשרות הפשוטה ביותר היא לנקות את התכשיטים באמצעות סבון כלים: לסבון הכלים יכולות להסיר שומנים ושכבות לכלוך עיקשות ולכם הוא גם מתאים לניקיון של תכשיטי יהלומים. יש לטפטף מספר טיפות לכוס עם מים פושרים או אם יש סודה עוד יותר טוב ולהשרות את התכשיטים בתערובת במשך 15 דקות. בחלוף הזמן, יש להוציא את התכשיט/ים ולשפשף אותם ע”י מברשת שיניים כדי להצליח להגיע לכל הפניות.

בסיום- יש לשטוף את התכשיט מתחת למים זורמים- קרים /פושרים ולהניח לייבוש על גבי מגבת נקיה.

  • ניקוי תכשיטי יהלומים על ידי משחת שיניים:  שימוש במשחת שיניים איכותית בעלת יכולות ניקוי גבוהות שמסירות שכבות לכלוך עקשניות בערבוב עם מעט מים- ממש כמו שמצחצחים שיניים או שניתן לערבב בכוסית ס”מ משחה על 2ו שתי כפות מים, לערבב הייטב עד לקבלת מרקם אחיד וסמיך ולטבול בו את מברשת השיניים ולצחצח איתה את התכשיט. לאחר מכן לשטוף במים קרים – פושרים את התכשיט ולהניח לייבוש על משטח נקי.

קיימות שיטות נוספות לניקיון תכשיטי יוקרה ויהלומים – חלקן עושות שימוש במכשור או בתכשירים ייעודיים שחנויות שונות יוכלו לשווק ולהציע אך אין שום הוכחה או הבטחה כי התכשירים הללו יעשו עבודה טובה יותר מאשר השיטות שהזכרנו פה וההצעה שלנו היא לנסות את השיטות הללו לפני שמתפתים ורוכשים מכשור /ציוד נוסף ומיותר. וכמובן שאנחנו מזכירים שתמיד ניתן להגיע אלנו כאמור.

אנחנו ב –  Gemma לרשתות כל הלקוחות שלנו בכל שאלה ועניין וניתן לפנות אלינו בקלות תמיד- כל מה שצריך לעשות הוא רק להקליק כאן.