אבני חן לשיבוץ בתכשיטים

סלעים מינרליים קשים שונים או מאובנים נדירים שעברו ליטוש  ע”י בני האדם מכונים מאז ומתמיד כ”אבני חן” רובן המכריע של אבני החן המשמשות לשיבוץ בתכשיטי יוקרה נחצבות ממכרות בעומק האדמה או בנהרות ובנחלים שונים ברחבי הגלובוס כולו. אבן החן היקרה ביותר והקשה ביותר לחציבה ולליטוש היא היהלום אך בנוסף ליהלום קיימות אבני חן יקרות נוספות שבראשן אבן אודם/רובי, גרנט או רודולייט שצבען אדום, מורגנייט שצבעה וורוד בהיר, אבן ואבן טופז שצבעה כחול עז, אבן ספיר שצבעה כחול/סגול/שחור/שקוף,  אקווהמרין שצבעה תכלת שקוף, אבן אמרלד שצבעה ירוק עז, טורמלייט, פנינה לבנה /שחורה, אוניקס שצבעה שחור, מוסונאיט- שצבעה שקוף ומזכירה מאוד יהלום, טורמלין שצבעה יכול להיות צהוב/ שחור/ אדום ועוד ועוד.

שרשרת טורמלין ויהלומים לבנים

אבני חן זולות יותר מיהלום?

ערכן של אבני החן או בשמן הנוסף אבנים יקרות נקבע בדומה לקביעת מחירו של יהלום בהתאם למידת השכיכות שלו, גודל האבן, כמות האבנים בתכשיט, איכויות האבן– ליטוש, ניקיון, צבע וכשמדובר בשווי של תכשיט יש כמובן השפעה כמו במקרה של תכשיט משובץ ביהלום גם לבחירת משקל הקראט, ואורך התכשיט במקרה של צמיד/שרשרת.

וכמו בתכשיטי יהלומים גם לעיצוב התכשיט המשובץ באבני חן יש השפעה על המחיר. גם כאן משקל הקראט של הזהב שממנו עשוי התכשיט ישפיע על התמחור ובמקרה של שרשראות /צמידים יכולה להיות משמעות גם לאורך התכשיט ומורכבות העיצוב/ השיבוץ.

כך או כך, כיצרני ומעצבי תכשיטים המספקים מענה לכל הלקוחות ומספקים להם את משאלותיהם תוך כדי התחשבות במגבלות של תקציב, חשוב לנו להדגיש כי ניתן לשנות פרמטרים מסוימים באבן הנבחרת או בתכשיט עצמו כדי להתאים אותו למחיר הרצוי מבלי לוותר על המראה הסופי.

מתי מומלץ לרכוש תכשיטים משובצים באבני חן?

בשונה מתכשיטי יהלומים,  במקרה של תכשיטים מאבני חן מקובל להתאים סטים של טבעת וצמיד או שרשרת צמיד וטבעת בעלי אותה האבן כחלק מאמירה אופנתית המקושרת לסגנון התכשיט ובעיקר לצבעה של האבן הנבחרת.

כמובן שקיימים תכשיטים מרהיבים שעושים שילוב של מספר אבנים שונות וכן משלבים יהלומים ואבני חן יחד באותו התכשיט מה שהופך אותו לזוהר יותר וכמובן יוקרתי יותר.

טבעת דיאנה

תכשיטים המשלבים אבני חן יכולים לשמש גם כתכשיטים לחתונה ואפילו כטבעות אירוסין. דוגמה מובהקת לכך היא  טבעת דיאנה– טבעת האירוסין המפורסמת שקיבלה הנסיכה דיאנה מהנסיך צארלס שבמרכזה אבן ספיר אובלית גדולה ומסביבה יהלומים, שהפכה מאז לאחד מהתכשיטים האייקוניים ביותר בעולם ומשמשת מאז ועד היום כטרנד אופנתי שעדיין מוביל גם אחרי 40 שנה. 

הדוגמה הזו ממחישה כי למרות שמדובר במשפחת מלוכה טבעות אירוסין אות תכשיטים לא חייבים להיות בעלי יהלום אחד בודד ויכולים לשלב גם אבני חן שרק מוסיפות ליופיין ולזוהרן.

קיימת אצלנו ב  Gemma גם טבעת הקרויה בשם טבעת המזלות המשלבת מספר אבני חן יחד בטבעת ספירלית בהתאם לבחירה לפי חודשי השנה:

ינואר- אבן גרנט
פברואר- אמטיסט
מרץ- אקוומרין
אפריל- יהלום
מאי-אבן אמרלד
יוני- פנינה / אבן מונסטון
יולי- אבן רובי
אוגוסט- אבני ספיר
ספטמבר- אבני ספיר
אוקטובר- אבן אופל / אבן טורמלין
נובמבר- אבן סיטרין / אבני טופז / טורקיז
דצמבר- אבן טורקיז / אבן טנזנייט

בנוסף להתאמת סוג האבן למזל האסטרולוגי- לאבנים השונות יש סגולות שמלוות אותן מזה שנים רבות ואנשים רבים רוכשים אותן גם ללא תכשיטים במיוחד בגלל איכויות אלו.

כדי לדעת קצת יותר על הסגולות לכל אבן ניתן לקרוא בהרחבה במאמר בלינק

חשוב לדעת מאיפה לרכוש תכשיטים משובצים באבני חן אמיתיות ולא כאלה שיוצרו במעבדה שיכולות להיראות מאוד דומות אבל ערכן נמוך בהרבה. אנחנו ב – Gemma מקפידים לעבוד אך ורק עם אבני חן 100% אמיתיות ואיכותיות ואנו מתאימים את האבנים לכל תכשיט בהתאמה לבחירת הלקוחות.

אנחנו שמחים ללוות, לייעץ ולענות על כל שאלה באופן אישי, הן בתיאום פגישות אצלנו בסטודיו בר”ג והן באמצעות פנייה מכוונת- כל מה שצריך הוא רק להקליק כאן