הכירו: קולקציית לב

אחד מהאייקונים הצורניים המבטאים יותר מכל ביטוי לרגשות חיובים ובראשם אהבה הוא האייקון של הצורה לב.

בהיסטוריה בתרבויות קדומות בכל רחבי העולם נמצאו עדויות לכלי חרס מעוטרים בציורים של עלי תאנה וקיסוס שצורתם היא צורת לב ובהמשך צוירו לבבות גם על מציבות כחלק מביטוי אהבה נצחית וחיבור צורת הלב לרומנטיקה ולתשוקה התקבע במאות מאוחרות יותר בציורים ואף על גבי מטבעות.

כיום זהו אחד מהסמלים הבלתי מעורערים לביטוי אהבה החל מילדות בגילאי 3 ועד לנשים בוגרות ובתכשיטי יוקרה.

צמיד לב

כמה מיתוסים על תכשיטי יהלומים בצורת לב

קיימים מספר מיתוסים לגבי אבנים יקרות מלוטשות בצורת לב- אחת מהן היא הקשר בן צורת הלב לעלות גבוהה יותר של האבן. האמת היא שצורת החיתוך של האבן לכל צורה שאינה עגולה לא משפיעה על מחירה של האבן. כך שאבן בצורת לב לא תהיה יקרה יותר מאבן בצורה מרובעת במידה ושאר הפרמטרים של האבן זהים.

מה שכן עשוי לייקר את העלות של אבן בצורת לב בתכשיט היא המורכבות של השיבוץ. בתכשיטי יוקרה איכותיים מקובל לא לעשות שימוש בהדבקה של האבנים לבסיס או למתכת אלא לשבץ אותה בטכניקות שונות. לצורת הלב יש מספר נקודות לשיבוץ המשלבות שיבוץ של משולש ושני שיבוצים עגולים.

מיתוס נוסף הקשור לתכשיטי לב עוסק בגודל הלב בתכשיט. ישנה מחשבה מוטעית שמפני שמדובר בצורה ייחודית, האבן חייבת להיות גדולה. האמת היא הפוכה. הרבה מאוד לקוחות מבקשים תכשיטי לב קטנים ועדינים והסימבול של צורת הלב לא מיועד למי שרואים את התכשיט אלא למי שעונדת אותו.

טבעת חותם לב

סוגי שיבוצים של יהלומים בצורת לב

קיימים תכשיטים שבהם כאמור חיתוך האבן המרכזית בהם יהיה בצורה של לב- כמו למשל  בטבעת חותם לב – טבעת חותם עשויה זהב ובמרכזו של החותם מוטבעת אבן גרנט בצבע אדום עז בחיתוך לב בקוטר 7 מ”מ.  זו דוגמה לתכשיט שבו הלב דומיננטי מאוד ונוכח – אך לעומת זאת אחת מהשרשראות האהובות ביותר שלנו הן לכלות והן למתנות לימי נישואין /ימי אהבה וכד היא . המורכבת משרשרת זהב 14/18 קראט שבמרכזה אבן יהלום לבן בחיתוך לב המשובצת בסגנון מריכה  במשקל 0.30 קראט בקוטר      .

כך גם זוג  עגילי יהלומים לב לבנים במשקל 0.30 קראט כל אחד, המשובצים על בסיס זהב לבן 14/18 קראט צמודים לאוזן 

לעומת תכשיטים אלה ניתן לייצר את צורת הלב באמצעות שיבוץ של מספר אבנים כמו למשל תכשיט אהוב מאוד צמיד לב משובץ יהלומים המורכב מ 22 יהלומים לבנים במשקל 0.40 קראט סה”כ וממוקמים במרכז הצמיד העשוי משרשרת חוליות בצבע זהב לבן 14/18 קראט.

או שרשרת משובצת 3 יהלומים מיכל המשלבת במרכזה של שרשרת חוליות מזהב לבן 14/18 קראט שלושה יהלומים עגולים: שניים עגולים בקצה הלב העליון ואחד בצורת מרובע מבסיס הלב ועד למרכז בין שני העיגולים. כל היהלומים במשקל 0.10 קראט כל אחד והשיבוץ שלהם יוצר צורת לב מדויקת.

טבעת לב 3 יהלומים

מתי מתאים לקנות תכשיטים בצורת לב?

כמו כל תכשיט כך גם לתכשיטים בצורת לב או בעלי אבן בחיתוך לב אין רק מועד אחד מתאים. בכל פעם כשקונים מתנה שהמטרה המרכזית שלה היא לבטא אהבה זו יכולה להיות בחירה מתאימה- הצעת נישואין / יום נישואין עגול/ מתנת לידה מיוחדת או מתנה ביום האהבה.

ישנן גם כלות רבות הבוחרות לאירוע החופה לשלב שרשרת לב כחלק מהלבוש הכולל.

אנחנו פה ב – Gemma שמחים לייעץ ללוות ולסייע לכל הלקוחות שלנו בבחירת התכשיטים לכל מטרה. אנחנו זמינים לענות לכל שאלה תמיד. ניתן להגיע אלינו לסטודיו בר”ג בתיאום פגישה או לפנות אלינו באון ליין- כל מה שצריך לעשות הוא רק להקליק כאן.