ארבעת כללי הזהב לבחירת יהלום

מהם הדברים שהופכים יהלום למושלם? מהם הפרמטרים הקובעים את איכותו של היהלום וכיצד נדע להעריך אותם? המומחים של GEMMA  עושים לכם סדר באבן המנצנצת ומשתפים אתכם בארבעת סודותיו של היהלום המושלם.

  1. הליטוש

ליטושו של היהלום תלוי ביצרן – זאת בניגוד לפרמטרים האחרים התלויים לחלוטין באיכותו הגולמית. כשאנו בוחרים יהלום, הדבר הראשון שנבחן הוא הליטוש שלו, שלא מתייחס רק לצורת היהלום, אלא גם לשאלה כמה אור מוחזר לעינו של המתבונן בו. החיתוך המדויק קובע את ערכו של היהלום, ולכן הוא קריטי. כשהוא נעשה כהלכה, הוא ממקסם את איכויותיו של היהלום ושומר על יופיו הטבעי, על הפרופורציות שלו ועל הסימטריה.

  1. קראט – משקל היהלום

משקל היהלום משחק תפקיד חשוב בקביעת מחירו. קראט אחד שווה ערך לכ- 200 מיליגרם. ככל שהקראט עולה, כך גם מחיר היהלום יעלה בהתאם, כשיהלומים גדולים הם נדירים. יחד עם זאת, מחירו של היהלום תלוי, כמובן, גם בפרמטרים הנוספים המפורטים כאן, כך שזהו לא הפרמטר היחיד הקובע את מחירו הסופי של היהלום.

  1. בהירות

הפרמטר השלישי לקביעת איכותו של היהלום, נוגעת לרמת הבהירות שלו. ישנם גורמים רבים בטבע היכולים להעכיר יהלום, לפגום בו או ליצור בו שברים – כל אלה מוזילים את איכותו. גודלם של הפגמים, מיקומם וכן כמותם הם הקובעים את דרגת הבהירות של היהלום ובסופו של דבר משפיעים על עלותו. אחת הדרכים להסוות פגמים כאלו, היא לבצע חתך אידיאלי ובכך ליצור ניצוץ המסתיר אותם.

  1. צבע

צבע היהלום מתייחס לצבעו הטבעי ולא להבזק הצבעים הנוצר כשהוא נע. רוב היהלומים “נגועים” בגווני צהוב, חום או אפור קלים, הנוצרים על ידי רמת החנקן הנוכחת כשהיהלום נוצר בטבע. ככל שהיהלום נטול צבע יותר – כך הוא נדיר יותר וכן מחירו עולה.

אנחנו כאן כדי לסייע לכם בבחירת היהלום המושלם עבורכם, בהתאם לתקציב, סגנון והעדפה אישית.